rożek dla niemowlaka

Kokon dla niemowlaka jako zapewnienie poczucia bezpieczeństwa

Wydawać by się mogło, że lista akcesoriów, które trzeba zakupić przed narodzeniem się dziecka jest ograniczona. Jednakże, zwykle co chwila okazuje się, że jest jeszcze coś, co mimo iż może nie jest niezbędne, to na pewno bardzo się przyda. Ostatnio coraz więcej rodziców dostrzega potrzebę zakupu kokonu dla niemowlaka. Czy jest to wymysł, czy może faktycznie, warto się na ten zakup zdecydować i to jeszcze zanim dziecko przyjdzie na świat?

Bezpieczeństwo, czyli to co najważniejsze dla dziecka

Nie ma wątpliwości, że maluch powinien być dobrze karmiony, musi też być mu ciepło, należy dbać generalnie o jego zdrowie i radość. Najważniejsze jest jednak na pewno to, aby przy tym dziecko czuło, że jest bezpieczne. Nie chodzi tu wcale o to, aby chronić dziecko przed realnym niebezpieczeństwem, bo to jest oczywistością. Rzecz w tym, aby dziecko było przekonane, że absolutnie nic mu się nie stanie.

Przekonanie takie maluch ma cały czas zanim jeszcze wyjdzie na świat. Wynika to z komfortowych warunków, w jakich czuje się cudownie. Jednak gdy już wychodzi z łona matki, traci te idealne warunki. Rodzic, jeśli chce zadbać o dziecko, powinien więc postarać się stworzyć mu warunki bardzo podobne właśnie do tych, w jakich bobas znajdował się wcześniej. Czy jest to jednak możliwe? Kokon dla niemowlaka sprawia, że tak.

Ułożenie dziecka w ciasnym kokonie daje mu tak pożądane przez nie poczucie bezpieczeństwa. Rożek dla noworodka ze wszystkich stron mocno ściska ciało malucha, przez co noworodek jest szczęśliwy i odczuwa bezpieczeństwo. Jednak to nie wszystkie zalety rożka dla noworodka.

Czy matka potrzebuje rożka dla noworodka

Okazuje się, że rożek dla noworodka w niektórych sytuacjach okazuje się również pomagać matce dziecka. Przede wszystkim jego przydatność jest widoczna, gdy przychodzi czas na to, aby nakarmić dziecko.

Zobacz też: Kokon dla niemowlaka | Szwalnia Snów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *